<<   Katı Solucan Gübresi   >>
 
     
                   
                   
           
                   

Solucan Gübresi; Bitkiler için aynı anda hem besin kaynağı hem de büyümeleri için teşvik olarak etkilidir; Humusu az olan toprakları iyileştirir, topraktaki faydalı mikroorganizmaları uyarır, Toprağın genel durumunu iyileştirir ve topraktaki organogenetik elemanlarını bitkilerin alabileceği sekle dönüştürür; Organik maddeleri az olan topraklar için organik azotun yüksek oranı büyük önem taşımaktadır, özellikle uzun sure mineral gübrelemeden sonra; Gübre özün içerdiği besleyici elemanlar daha uzun sure için toprakta kalmaktadır, bu da bitkilerce daha iyi alınmalarını sağlar; Hızla suda çözünür ve ziraatta kullanılan tüm ilaç ve gübrelerle uyumludur; Bitkilerin sağlam kok sistemi oluşması için yardımcı olur, bitkilerin stres ve patojenlere karsı dayanıklılığını artırır ve ekolojik temiz ziraat ürünlerinin üretimi için mükemmel bir gübredir.

Sebzeler de; - %30-50 yüksek verim sağlar. - Tohum çimlenmesi enerjisinde %40 oranında artış sağlayarak tohum maliyetini düşürür. - 10-15 gün erken fide oluşumu sağlar. - 10-15 gün hasatta erkencilik sağlar. - Ekolojik olması nedeniyle solucan gübresi ile beslenen sebzeler orijinal renk,aroma ve lezzete sahip olur. Sulu solüsyonları yaprak ve gövdede pestisit görevi görür.

Bağcılıkda; Bitki köklerinin hızlı ve sağlıklı gelişmesini sağlar. - Üzümlerde erken hasat sağlar böylece kaliteli ve orijinal ürünlerin piyasaya erken girmesini sağlar. Türe özgü aroma ve lezzet kazandırır.

Tarımda;  %40-70 verim artışı sağlar.  Yıl boyu toprağın besin maddesi içeriğini korur. - %15-45 yüksek oranda nişasta sentezlenmesini sağlar.

Meyvecilik de; Hızlı ve güçlü fidan gelişimi sağlar.  %100 başarılı tansplantasyon(şaşırtma) sağlar. - Meyveler 10-15 gün erken hasat edilir. - Meyveler daha büyük,orijinal morfoloji, aroma ve lezzetli olmalarını sağlar.  Meyvelere ekolojik, temiz,kansorejen madde içermeyen yüksek vitamin ve besleyici değerlere sahip özellikler kazandırır.